دکتر آزاده معارفیان » گواهی سلامت قبل از ازدواج

گواهی سلامت قبل از ازدواج

گواهی سلامت قبل از ازدواج

گرفتن گواهی سلامت از جمله دغدغه ای برای برخی از افراد قبل از ازدواج است، بسیاری از افراد می پرسند آیا گرفتن گواهی سلامت قبل از زادواج ضروری است؟ چه سرایط قبل از آن باید داشته باشید و…اما باید بدانید گرفتن این نامه ضروری نیست و هر فرد یا خانواده ای با توجه به شرایط وفرهنگ خود درخواست گرفتن گواهی سلامت قبل از ازدواج را می دهد. بنابراین اهمیت و ارزش گرفتن گواهی سلامت بستگی به تفکر و اعتقادات افراد داشته و الزامی ندارد.

برگه-گواهی-سلامت-قبل-از-ازدواج

آیا خود فرد می تواند پرده بکارت را معاینه کند؟

این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا ممکن است در حین معاینه به خود آسیب وارد نکنید و این نوع معاینه نیز به هیچ وجه صحیح و قابل اعتماد نیست.بنابراین برای دریافت گواهی سلامت و بررسی، حتما به پزشک کراعه کرده و یا به پزشکی قانونی مراحعه نمایید.

نحوه گرفتن گواهی سلامت قبل از زادواج

اگر فرد بالای 18 سال باشد، می تواند به تنهایی برای گرفتن گواهی سلامت بکارت به متخصص زنان مراجعه کند.

اگر تمایل به گرفتن گواهی سلامت دارید، باید کارت شناسایی جهت احراز هویت به همراه داشته باشید.

فرد برای چک کردن بکارت باید برگه رضایت خود را تحویل دهد که به درخواست و رضایت خود قصد انجام معاینه بکارت را دارد.

در نهایت پزشک معاینات لازم را انجام می دهد و سپس برگه سلامت را به خود بیمار تحویل می دهد.

 

برگه گواهی سلامت

نسخه ای از برگه گواهی سلامت به شخص معاینه شده تحویل داده می شود و نسخه ای از آن نزد پزشک باقی خواهد ماند.

این برگه شامل عکس شخص، مهر پزشک و اثر انگشت بیمار است.

آیا برگه گواهی سلامت بکارت به شخص دیگری تحویل داده می شود؟

خیر، بر اساس اصل رازداری پزشک و اهمیت اطلاعات بیمار، این برگه تنها به فرد معاینه شونده که بالای 18 سال است تحویل داده شده و به همراهانش از جمله: پدر، مادر، همسر و… تحویل داده نخواهد شد.

دکتر آزاده معارفیان، متخصص زنان در مشهد هستند، برای ارتباط با ایشان به آدرس : مشهد،بلوار معلم،معلم ۳۱،طبقه بالای داروخانه دکتر مودب مراجعه کرده و یا با شماره ☎ ۰۵۱۳۶۰۷۷۱۲۵ تماس بگیرید و یا اینستاگرام دکتر معارفیان را دنبال کنید.

 

گواهی سلامت بعد از تجاوز

اگر فردی موردتجاوز و آسیب قرار گرفته و تمایل به چک کردن و دریافت گواهی سلامت دارد بهتر است در این موارد به فرد توصیه می شود به پزشکی قانونی مراجعه کند تا علاوه بر سلامت پرده بکارت، موارد دیگر نیز کاملا بررسی شود تا آسیب های دیگر وارد نشده باشد.

آیا می توان سلامت مقعد را بررسی کرد وگواهی داد؟

خیر، گواهی سلامت تنها برای دخول واژینتال تحویل داده می شود و نمی توان وجود و عدم رابطه از طریق مقعد و هر اندام دیگر را معاینه کرد و گواهی سلامت ارائه داد. در این موارد در صورت لزوم پزشکی قانونی بررسی های لازم را انجام می دهد و سلامت و عدم سلامت آن را به بیمار ارائه خواهد داد.

نتیجه:

در آخر باید بگوییم، اگر به هر دلیلی تمایل به گرفتن برگه سلامت بکارت  قبل از ازددواج هستید و همینطور بالای 18 ساا سن دارید خود می توانید با برگه شناسایی به پزشک رنان در شهر خود مراجعه کنید تا معاینات وبررسی های لازم انجام گیرد و اطمینان داشته باشید این برگه به بیمار تحویل داده شده و حتی دستیار و منشی پزشک نیز از اطلاعات درون برگه اطلاعی ندارند، بنابراین گرفتن برگه سلامت بکارت قبل از زادواج هیچ الزامی ندارد و اما اگر کمتر از 18 سال سن دارید باید با والدین خود به پزشک زنان مراجعه کنید و در صورت تایید پزشک معاینات انجام خواهد گرفت.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *