دکتر آزاده معارفیان » معاینه پرده بکارت در مشهد
[reading-time]

معاینه پرده بکارت

معاینه پرده بکارت چگونه انجام می شود؟

 • انواع پرده بکارت کدامند؟
 • پرده بکارت در کدام محل قرار گرفته است؟
 • معاینه پرده بکارت چگونه انجام می شود؟
 • آیا معاینه پرده بکارت درد ناک است؟

پرده بکارت از مهم ترین موضوعاتی است که از دیرباز ذهن بسیاری از زنان و دختران را به خود جلب کرده است و همواره از سوی برخی از افراد سوالاتی در زمینه پرده بکارت مطرح می شود.

از دیر باز پرده بکارت اهمیت اساسی در زندگی دختران داشته است و در بسیاری از فرهنگ ها داشتن پرده بکارت در هنگام ازدواج جزء ارزش های مهم تلقی می شده است. به همین جهت پیش از اینکه ازدواج انجام شود برای معاینه پرده بکارت به متخصصین مراجعه می کردند و گواهی سلامت دریافت می کردند.

معاینه-پرده-بکارت-در-مشهد

انواع پرده بکارت کدامند؟

به طور کلی انواع پرده بکارت چند نوع اند:

 • پرده مشبک
 • پرده حلقوی
 • هلالی
 • پرده دو سوراخه
 • مسدود، پرده مسدود هیچ گونه راهی برای دخول ندارد. از این رو این دسته از افراد باید با تکنیک های پزشکی برای برداشتن رحم اقدام کنند.

مهم ترین نکته در زمینه پرده بکارت این است که دختران پرده بکارت شان کاملا باهم متفاوت است. از همین رو برخی از دختران به جهت ساختار پرده شان در هنگام دخول خونریزی نخواهند داشت. بنابراین نباید تصور کنید که پرده شان سالم نبوده است. دخترانی که ساختار پرده شان دشوار برداشته می شود باید از این مساله اگاه باشند و برای تمامی اقدامات لازم جهت بهبود وضعیت دخول در اولین تجربه رابطه جنسی شان به متخصصین امر مراجعه کنند.

 

گاها دخترانی که پرده های سخت تری دارند در شب عروسی شان این پرده از بین نمی رود. از این رو در زمان دیگر برای برداشتن رحم به پزشک متخصص زنان مراجعه می کنند.

پرده بکارت در کجای اندام تناسلی است؟

اشتباه ترین تصوری که در زمینه پرده بکارت وجود دارد این است که پرده بکارت در نواحی داخلی تر واژن قرار گرفته است. اما برخلاف این تصور رایج باید بگوییم که پرده بکارت در ابتدای مجرای تناسلی قرار گرفته است. از این رو از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مراقبت های زیادی در جهت حفظ ان داشته باشید.

آیا معاینه پرده بکارت درد دارد؟

معاینه پرده بکارت از مهم ترین اتفاقاتی است که در برخی از فرهنگ ها از ضروری ترین اقدامات پیش از ازدواج است. بنابراین دخترانی که پرده بکارت دارند در هنگام معاینه درد هایی را تجربه خواهند کرد. البته این درد ها بسیار خفیف است و قابل تحمل می باشد.

روش معاینه پرده بکارت

در این روش با بکارگیری ابزار هایی خاص می توانند نواحی داخلی واژن را مشاهده کنند و بررسی های لازم انجام خواهد گرفت.

از مهم ترین نکاتی که باید در زمینه معاینه پرده بکارت توجه داشته باشید این است که این اقدام توسط پزشکی با تجربه انجام شود زیرا تجربه پزشک می تواند روند تشخیص را موفقیت آمیز و با درد کمتری همراه سازد. بنابراین زمانی که برای معاینه مراجعه می کنید تلاش کنید در زمینه کارنامه کاری پزشک تحقیق هایی داشته باشید تا از سابقه کاری پزشکان اطلاعاتی بدست بیاورید.                                                                                               شماره تماس دکتر معارفیان ☎ ۰۵۱۳۶۰۷۷۱۲۵ – اینستاگرام دکتر معارفیان 

 

 پرده بکارت سالم چه ویژگی هایی دارد؟

 • زمانی که پرده بکارت مشاهده می شود بخش های عمیق این ناحیه قابل مشاهده نخواهد بود.
 • مهبل دارای مخاطی است که دارای چین هایی می باشد
 • چین ها بر روی دهانه مهبل برگشته اند

 

 

برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

3 Comments
 1. ترانه جاودان

  سلام خسته نباشید

  Reply
 2. ترانه جاودان

  سلام خانم دکتر معارفیان ببخشید میخاستم ببینم شما عمل ترمیم پرده بکارت انجام میدین؟

  Reply
  • دکتر

   درود ، لطفا با مطب تماس بگیرید – ۰۵۱۳۶۰۷۷۱۲۵

   Reply
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *