دکتر آزاده معارفیان » درمان خونریزی های غیر طبیعی زنان در مشهد

درمان خونریزی های غیر طبیعی زنان

درمان خونریزی های غیر طبیعی زنان

 •  آیا دلایل خونریزی های غیر طبیعی در زنان را می دانید؟
 • آیا می دانید بسیاری از خونریزی هایی که به طور غیر طبیعی تجربه می کنید نگران کننده نیستند؟
 • روش های درمانی زیادی برای درمان خونریزی های غیر طبیعی زنان وجود دارد، آیا در زمینه روش های درمانی آگاهی دارید؟

در این نوشتار برآنیم که پرداختی داشته باشیم به مساله خونریزی هایی که با عنوان غیر طبیعی خوانده می شوند و نیز راه های درمانی هر یک از آنها، ادامه مطلب را با سایت دکتر آزاده معارفیان، متخصص زنان در مشهد همراه باشید.

درمان-خونریزی-های-غیر-طبیعی-در-زنان

به چه نوع خونریزی هایی می توان گفت خونریزی غیرطبیعی؟

 پرسشی است که از سوی بسیاری از زنان پرسیده می شود و در قالب های دیگری نظیر منظور از خونریزی غیر طبیعی چیست؟ پرسیده می شود.

باید گفت خونریزی هایی که در شرایط زیر رخ دهد خونریزی از نوع غیر طبیعی خواهد بود:

 • در صورتی که خونریزی بعد از اتمام کامل دوره پریود باشد ولی دوره پریود دیگر محسوب نشود. در واقع همان خونریزی بین دو قاعدگی را می گویند که غیر طبیعی است.
 • در صورتی که بعد از رابطه جنسی با همسرتان این خونریزی را تجربه کنید.
 • در صورتی که دوره خونریزی قاعدگی شما از روال همیشگی بیشتر یا کمتر باشد. به همین جهت باید توجه داشته باشید که این خونریزی ها همچون گذشته نیست و غیر عادی اتفاق می افتد.

 

 خونریزی های غیر طبیعی در زنان در اثر چه عللی رخ می دهد؟

 این مساله در اثر علل و عوامل مختلفی برای زنان بوجود می آید. از جمله دلایلی که می تواند شما را با خونریزی های غیر طبیعی مواجه سازد:

 • زنانی که در دوره حاملگی به سر می برند خونریزی هایی را تجربه می کنند که مساله ای عادی و طبیعی است (بنابراین نگران کننده نخواهد بود و صرفا باید اقدامات لازم را برای کنترل آن داشته باشید) و در اثر تغییرات و اتفاقاتی که در نواحی شکمی و رحمی رخ می دهد خونریزی اتفاق می افتد.
 • زنانی که دچار سقط جنین می شوند خونریزی بیشتری را نسبت به زنان باردار تجربه می کنند.
 • زنانی که با مشکل ناباروری مواجه اند و باید از روش بارداری خارج رحمی این اتفاق را رقم بزنند نیز خونریزی هایی را خواهند داشت.
 • زنانی که در نواحی رحمی و یا دهانه رحم دچار عفونت هایی می شوند نیز به دلیل به هم ریخته شدن سیستم بدنی در این نواحی خونریزی خواهند داشت.
 • زنانی که به پولیپ های رحمی مبتلا می شوند نیز خونریزی می کنند.
 • آندومتریوز که در طی آن بافت دیواره رحم رشدی غیر طبیعی دارد نیز موجب خونریزی در زنان می شود.
 • تنبلی تخمدان یا سندروم تمدان پلی کیستیک در زنان نیز موجب بروز خونریزی هایی می شود.
 • زنانی که به سرطان هایی نظیر سرطان رحم، سرطان تخمدان و یا سرطان واژن مبتلا می شوند نیز در اثر این بیماری ها خونریزی خواهند داشت.

روش های تشخیص منشا خونریزی طبیعی کدامند؟

 پیش از آنکه وارد درمان شویم لازم است که ابتدائا به روش های  تشخیصی نوع و منشا خونریزی های غیر طبیعی بپردازیم:

راه های تشخیصی بسیار به شرایط زنان ودختران بستگی دارد. مثلا برای زنانی که متاهل هستند و در آستانه بارداری قرار دارند روش تشخیص تست بارداری است که در خصوص بارداری زن مطئن شوند. ولی در مواردی که دختری ازوداج نکرده این خونریزی ها را داشته باشد در اغلب موارد از سونوگرافی کمک می گیرند تا از فضای داخل رحمی و نیز تخمدان ها اطلاعاتی را بدست بیاورند. این روش کمک می کند که پزشکان بدانند دختر یا زن با آندومتریوز روبروست یا علل دیگری در خونریزی نقش دارند.

سایر علل نیز نیازی به روش تشخیصی ندارد. مثلا زنی که سقط جنین داشته است یا روش بارداری خارج رحمی را تجربه می کند قطعا پیش بینی خونریزی را پزشک می دهد و می داند خونریزی ناشی از این مسائل است.

گاها در مواردی مشاهده شده است که از روش نمونه برداری از آندومتریوز نیز کمک می گیرند و منشا خونریزی را تعیین می کنند.

دکتر آزاده معارفیان، متخصص زنان در مشهد هستند، برای ارتباط با ایشان به آدرس : مشهد،بلوار معلم،معلم ۳۱،طبقه بالای داروخانه دکتر مودب مراجعه کرده و یا با شماره ☎ ۰۵۱۳۶۰۷۷۱۲۵ تماس بگیرید و یا اینستاگرام دکتر معارفیان را دنبال کنید.

راه های درمان خونریزی های غیر طبیعی زنان کدامند؟

 • یکی از روش هایی که برای درمان خونرزی غیر طبیعی بکار گرفته می شود این است که پزشکان قرص های ضد بارداری را تجویز می کنند. ای قرص ها تا حد زیادی می تواند در بروز خونریزی در زنان جلوگیری کنند. باید گفت در اغلب موار این روش درمانی بکار گرفته می شود.
 • کورتاژ نیز به منظور نمونه برداری از بافت های دیواره رحم مورد استفاده قرار می گیرد و نیز می تواند در درمان خونریزی های غیر طبیعی کمک کند.
 • هیستروکتومی از انواع جراحی هایی است که قدری پیچیده است و عارضه هایی جدی را در پی دارد. در این روش رحم به طور کلی حذف می شود. در نتیجه ی حذف همیشگی رحم پریودی و بارداری هرگز رخ نخواهد داد. ولی روشی درمانی برای خونریزی های غیر طبیعی است. باید گفت این روش در موارد بسیار خاصی استفاده می شود.
 • تخریب و از بین بردن آندومتر از خونریزی های غیر طبیعی جلوگیری می کند . اما عارضه هایی را در پی دارد از جمله اینکه خونریزی را در دوره عادت ماهیانه متوقف می کند. تخریب آندومتر در اغلب موارد باعث ناباروری در زنان شده است.

نتیجه گیری

در انتها امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفید و ثمر بخشی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به علاوه تمامی نکات مطرح گردیده باید این نکته را یادآور شویم که حتما از بهترین پزشکان و متخصصین این حوزه برای مشاوره و درمان مشکلات رحمی و خونریزی های غیر طبیعی خود یاری بگیرید تا از موفقیت نتیجه درمان اطمینان داشته باشید.

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *