دکتر آزاده معارفیان » درمان بی اختیاری ادرار

درمان بی اختیاری ادرار

درمان بی اختیاری ادرار

متاسفانه زنان در دوره های مختلف زندگی خود ممکن است بیماری هایی را تجربه کنند که برایشان خطرناک و آسیب زا باشد. مثلا بیماری های عفونی در مجاری ادراری، بیماری هایی که مربوط به رحم و یا سینه است. همگی جزء آن دسته از بیماری های خطرناکی است حتما باید با انجام معاینات پزشکی مرتب از تسریع در وخامت وضعیت جسمی شان بکاهند، یکی از مشکلاتی که بسیاری از زنان با آن گریبان گیر هستند بی اختیاری در ادرار است که بسیار برای خانم ها ناراحت کننده است و به دنبال درمان بی اختیاری ادرار هستند.

درمان-بی-اختیاری-ادرار-در-مشهد

آیا می دانید بی ارادگی در ادرار درمان دارد؟

در این مقاله می خواهیم به تفصیل به نشانگان و دلایل و راه درمان بی اختیاری در ادرار بپردازیم.

 به چه دلیل زنان در ادرار کردن بی اختیار می شوند؟

 زنانی که تجربه بارداری و زایمان دارند به جهت اینکه در زایمان فشار زیادی به نواحی مثانه و لگن وارد می شود این نواحی دچار شل شدگی می شوند به همین جهت در ادرار بی اراده می شوند.

 1. زنانی که اضافه وزن دارند و چاق هستند به این مساله دچار می شوند.
 2. زنانی که فعالیت های ورزشی دارند اگر دچار آسیب هایی شوند منجر به این می شود که عضلاتی که در منطقه مثانه آنها وجود دارد ضعیف شود و در نگه داری ادرار ناتوان باشد به همین جهت ادرار به بیرون ریخته می شود.
 3. در برخی زنان ممکن است عفونت های مثانه ای رخ دهد. در این صورت عفونت های داخل مثانه باعث می شود عضلات مثانه گرفتگی پیدا کند و نتواند ادرار را کنترل کند.
 4. در پاره ای از موارد زنان بر اثر ملتهب شدن مثانه نمی توانند ادرار خود را کنترل کنند زیرا که التهاب مثانه توان مهار کردن آن را ندارد.
 5. مصرف داروهای ضد افسردگی در بی ارادگی ادرار موثر است
 6. مصرف داروهایی که برای کنترل فشار خون استفاده می شود
 7. برخی از دارو ها ادرار آور هستند. این دسته از دارو ها نیز در بی ختیاری ادرار موثرند.

تمامی این مواردی که گفتیم موجب انقطاع ارتباط بین مغز و پیغام های عصبی مربوط به دفع و یا کنترل ادرار است می شود، در نتیجه ما شاهد نوعی بی ارادگی در دفع ادرار می شویم که برای بسیاری از زنان امری ناخوشایند است.

برخی از زنان از اینکه دائما لباس شان آلوده به ادرار باشد متنفرند و گاهی اوقات بوی بدی که ناشی از ادرار روی لباس است موجب آزار اطرافیان نیز می شود.

 از کجا بدانم من هم دچار بی اختیاری در ادرار هستم؟ / بی اختیاری در ادرار چه نشانه هایی دارد؟

 در این بخش درصدد هستیم که علائمی که نشان می دهد شما به این اختلال دچار هستید را بیان کنیم. متاسفانه بسیاری از زنان نمی دانند که چنین مشکلی را دارند و یا عده ای از این موضوع رنج می برند ولی نمی دانند راه درمانی برای این مشکل شان هست.

 1. اگر جزء کسانی هستید که بلافاصله بعد از اینکه مثانه تان پر شد باید به سرویس بهداشتی بروید و ادرار را تخلیه کنید،
 2. اگر جزء کسانی هستید که شب ها به طور ناگهانی از خواب می پرید و به سرعت به سرویس می روید،
 3. اگر جزء کسانی هستید که در هنگام خندیدن ادرارتان می ریزد،
 4. اگر جزء کسانی هستید که در اثر عطسه و سرفه لباس زیرتان خیس ادرار می شود،
 5. اگر جزء کسانی هستید که در فعالیت های ورزشی ای مثل پریدن، یا در هنگام رقصیدن چند قطره ای ادرار می کنید،
 6. اگر جزء کسانی هستید که پس از اینکه در دستشویی ادرار کردید و خارج شدید مجددا احساس می کنید نیاز دارید برگردید زیرا که مثانه تان پر است،

قطعا شما دچار این مشکل هستید و حتما باید درجهت درمان و کاهش مشکلات ناشی از بی ارادگی ادرار اقدامت لازم را انجام دهید.

*این نکته را به خاطر داشته باشید که زنان و حتی مردان ممکن است تحت شرایط خاصی و در اثر بیماری خاصی مثل سرما خوردگی و یا سرمازدگی بدن هر چند سال یک بار همه علائم فوق را تجربه کنند. البته که ما منظورمان این دسته از افراد نیستند ( افرادی که موقتی ممکن است دچار این مشکل شوند). اگر جزء افرادی هستید که به مدت طولانی و نیز بدون هیچ بیماری خاصی این نشانگان را از خود بروز می دهید به اختیاری ادرار دچار شده اید.

دکتر آزاده معارفیان، متخصص زنان در مشهد هستند، برای ارتباط با ایشان به آدرس : مشهد،بلوار معلم،معلم ۳۱،طبقه بالای داروخانه دکتر مودب مراجعه کرده و یا با شماره ☎ ۰۵۱۳۶۰۷۷۱۲۵ تماس بگیرید و یا اینستاگرام دکتر معارفیان را دنبال کنید.

 

راه درمان ( قطعی) بی اختیار شدن در ادرار چیست؟ لیزر درمانی

 در این سطور می خواهیم شما را با قطعی ترین راه درمان برای این مشکل آشنا کنیم. امروزه لیزر درمانی یکی از موفق ترین راه های حل مشکلات زنانه است که در نواحی واژن خانم ها پیش می آید. این نوید و این یقین را به شما می دهیم که لیزر درمانی قطعی ترین راه درمان بی اختیاری ادرار است. شاهد مدعای ما تاریخی است که لیزرهای مورد استفاده در این زمینه ها برای خود ساخته اند. اگر به سابقه عملکرد لیزر ها در درمان باز گردیم خواهیم دید که بالاترین درصد موفقیت را در درمان به خود اختصاص داده است و هرگز بیماران از استفاده از این روش ها ناامید نشدند و نهایت رضایتمندی را از این روش داشته اند.

امروزه لیزر درمانی آمار زیادی را برای تقاضا به خود اختصاص داده است. به همین جهت ما این روش را به شما توصیه می کنیم.

 نتیجه گیری

در آخر بر آنیم که به شما این یقین و اطمینان را بدهیم که همواره تلاش کردیم بهترین راه های درمانی را به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر به هردلیلی احساس می کنید که نیاز دارید از این روش لیزر درمانی برای حل مشکل خود استفاده کنید حتما تحقیقات لازم را داشته باشید و با مشاوره با یک پزشک متخصص و نیز رجوع به کلینیک ها و مطب های قابل اطمینان در این زمینه اطلاعات کافی را کسب کرده سپس تصمیم نهایی خود را اتخاذ کنید.

 

 

 

 

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 Comments
Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *